Pierwsza sesja depilacji zajmie około godziny, ale po przyzwyczajeniu się do procesu, można wykonać zabieg w połowie czasu. W wyniku tego procesu nogi będą zaczerwienione i opuchnięte przez kilka godzin, ale do rana nogi wrócą do normy.
Golenie obszaru przed zabiegiem laserowym
Przed zabiegiem z użyciem lasera diodowego pacjenci powinni ogolić obszar, unikając zarostu i wrastających włosków. Zapobiega to urazom termicznym i absorpcji energii lasera. Ponadto golenie tego obszaru umożliwi laserowi dotarcie do mieszków włosowych. Skóra będzie miała również dużo czasu na zagojenie się po zabiegu.
Osoby, które chcą poddać się depilacji laserowej, muszą unikać opalania i nadmiernej ekspozycji na słońce. Ekspozycja na promienie słoneczne może wywołać stan zapalny i opóźnić proces gojenia. Podobnie, osoby karmiące piersią lub miesiączkujące nie mogą poddać się usługom laserowym. Przed zaplanowaniem wizyty należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia najlepszego sposobu postępowania.
Aby uzyskać najlepsze wyniki, ważne jest, aby ogolić leczony obszar co najmniej 24 godziny przed wizytą. Umożliwi to laserowi dotarcie do korzenia mieszka włosowego, a nie do zewnętrznej warstwy włosa. Ponadto golenie pozwala mieszkom włosowym wejść w fazę aktywnego wzrostu, która jest idealna do leczenia laserowego. Golenie umożliwia również usuwanie dłuższych włosów bez uszkadzania korzenia.
Wyniki depilacji laserowej mogą utrzymywać się przez wiele lat. Chociaż konieczne będzie poddanie się zabiegom pielęgnacyjnym, włosy, które odrosną po zabiegu będą znacznie cieńsze niż przed zabiegiem. Oprócz poprawy ogólnego stanu zdrowia, depilacja laserowa może również zmniejszyć ryzyko wrastania włosków. Proces ten jest szczególnie korzystny dla osób, które często się golą, ponieważ jego efektem będzie gładsza, czystsza skóra, która jest mniej podrażniona.
Przed poddaniem się zabiegowi z użyciem lasera diodowego ważne jest usunięcie zbędnego owłosienia. Kilka rodzajów metod usuwania włosów może zakłócić pracę mieszków włosowych, co powoduje nierówne wyniki leczenia. Ponadto należy pamiętać, że łóżka opalające nie są bezpieczne dla depilacji laserowej.
Depilacja laserowa może być nieprzyjemna, a pacjenci powinni omówić swoją ogólną tolerancję bólu przed poddaniem się zabiegowi. W zależności od leczonego obszaru, zabieg może trwać kilka minut lub nawet godzinę. Pacjenci mogą otrzymać zimny okład w celu zmniejszenia zaczerwienienia, obrzęku i bólu po zabiegu.
Należy pamiętać, że golenie obszaru przed zabiegiem laserowym może spowodować suchość skóry. Dzieje się tak dlatego, że po goleniu skóra potrzebuje czasu na ponowne nawilżenie, co oznacza, że może być sucha i swędząca. Jeśli obszar jest nadal suchy, może to spowodować poważną reakcję, utrudniającą pozbycie się włosów po zabiegu laserowym.
Przed zabiegiem depilacji laserowej obszar powinien być czysty i wolny od wszelkich kremów, balsamów czy dezodorantów. Produkty te mogą uniemożliwić dostęp do lasera i utrudnić jego penetrację przez skórę. Klienci powinni również unikać stosowania jakichkolwiek leków, takich jak leki rozrzedzające krew, antybiotyki lub środki przeciwzapalne.
Środki ostrożności podczas depilacji nóg laserem diodowym
Istnieje kilka środków ostrożności, które należy podjąć podczas depilacji nóg laserem diodowym. Ten rodzaj zabiegu może powodować niewielki dyskomfort podczas zabiegu, ale można się spodziewać, że będzie on minimalny. Zazwyczaj zabieg laserowy będzie odczuwany jako ciepłe ukłucie lub lekkie pstryknięcie gumką o skórę. Najbardziej odczuwalne uczucie pojawi się podczas pierwszego zabiegu, a jego wykonanie może zająć nawet godzinę. Po zabiegu można zastosować krem przeciwzapalny lub okład z lodu, aby zmniejszyć dyskomfort.
Skutki uboczne działania lasera diodowego na skórę
Depilacja laserem diodowym jest jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Jednak wiąże się ona również z kilkoma skutkami ubocznymi. Kluczowe dla każdego praktyka jest zrozumienie, jak traktować te efekty, aby procedura nie powodowała żadnych negatywnych skutków ubocznych. Istnieje kilka badań dotyczących depilacji laserem diodowym, które opisują skuteczność tego zabiegu dla różnych typów skóry. Pozostaje jednak pytanie: „Czy istnieją jakiekolwiek skutki uboczne depilacji laserem diodowym u pacjentów o różnej przynależności etnicznej?”. W niniejszym badaniu zajmiemy się tym pytaniem, zwracając uwagę na pewne aspekty skutków ubocznych depilacji laserowej i ich wpływ na skuteczność leczenia.
Jednym z głównych skutków ubocznych leczenia laserem diodowym jest powstawanie blizn. Może on również powodować zaczerwienienie, obrzęk i pokrzywkę. Na szczęście większość z tych efektów jest przejściowa i nie zakłóca działania terapii. Technologia ta jest szeroko stosowana w zabiegach estetycznych, a rosnący rynek laserów kosmetycznych napędzany jest przez takie czynniki jak starzejące się społeczeństwa, postęp technologiczny oraz wzrost świadomości na temat nieinwazyjnych zabiegów.
Innym efektem ubocznym zabiegów z użyciem lasera diodowego jest pigmentacja skóry. Ten rodzaj leczenia może powodować zmiany pigmentowe, które zwykle znikają w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy. Jeśli jednak skutki uboczne staną się uporczywe lub jeśli skóra ulegnie zakażeniu, najlepiej odwiedzić dermatologa, aby upewnić się, że stan nie jest poważny.
Chociaż skutki uboczne depilacji laserowej są minimalne, mogą być poważne. U niektórych osób mogą wystąpić „ślady po oparzeniach”, które są trwałe i trudno je odwrócić. Istnieją jednak pewne kroki, które możesz podjąć, aby zminimalizować wygląd tych śladów i uczynić je mniej zauważalnymi. Można na przykład użyć kremu nawilżającego, aby ukoić obszar po zabiegu, co może pomóc w zapobieganiu powstawania pęcherzy.
Innym skutkiem ubocznym zabiegów z użyciem lasera diodowego jest rumień siatkowaty, czyli czerwony lub łuszczący się guzek na skórze po depilacji laserowej. Retinol jest częstym skutkiem ubocznym depilacji laserowej, dlatego ważne jest, aby być świadomym tych potencjalnych skutków ubocznych.
Po depilacji laserowej należy dokładnie oczyścić obszar. W razie potrzeby na obszar ten nakładany jest żel znieczulający. Działanie tego żelu znieczulającego trwa do 30 minut. Następnie zostaniesz wprowadzony do pokoju zabiegowego, gdzie wszystkie osoby muszą nosić okulary ochronne. Podczas zabiegu skóra jest trzymana w napięciu, a impulsy laserowe są dostarczane do włosów. Impulsy mogą być odczuwane jako uderzenia gumki o skórę.
W badaniu wzięło udział 235 osób. Spośród nich, 216 zakwalifikowało się do kursu sześciu zabiegów. Wśród nich byli uczestnicy płci męskiej i żeńskiej. Spośród nich 206 osób ukończyło cały kurs terapii. Jedna osoba została wykluczona z badania z powodu 100% sukcesu po trzech zabiegach, a dziewięciu pacjentów przerwało terapię z powodu skutków ubocznych. Badacze oceniali typ skóry każdego uczestnika podczas wstępnej konsultacji.
Podobne tematy